HOUSTON WE HAVE A PROBLEM

“Houston We Have Problem” çalışması takım ruhunu desteklemek, başarıya giden yolda iş birliğin kazanımlarını ve problemlerle karşılaşıldığında takım olmanın gücünü ortaya koyan, dinamik ve heyecanlı bir yaşayarak öğrenme eğitimidir.

Uygulamada katılımcılar 4 ayrı takım halinde “dünyaya dönmek” için çalışırlar! Uygulamada başarılı olmak için takımlar öncelikle kendilerine sözlü olarak ve yönergelerle aktarılan bilgiyi dikkatle analiz etmeli, çözüm için birlikte fikir üretmeli, strateji geliştirmeli ve uygulamalıdırlar.

Takım çalışmasını ve birlikte eylem çerçevesini oluşturmak için Houston merkez üssü çıtayı biraz daha yükseltmeye karar verir bakalım takımlar nasıl üstesinden gelecekler?

Bu deneyimsel öğrenme eğitimi takım performanslarını yükseltmekle kalmayıp, takımların iletişim becerileri ve problem çözme yeteneklerini/yetkinliklerini geliştirmektedir. 

Yaşayarak Öğrenme eğitimleri gelişmeyi hızlandırır çünkü insanlar gerçek zamanlı konular üzerinde çalışır ve sonuçlara etki eden faktörler hemen değerlendirir. Bu tür öğrenmenin gizli faydası, meslektaşların deneyimler sırasında işbirliği yaptığı zaman oluşan bağdır. İlgisi olanların hepsi gelişir, katılım artar ve sonuçların sahiplenilmesi derinleşir. Bu gizli kazancın değeri, eğitim sonrasında uzun süre hissedilecektir.