MEDİTASYON

Gündelik hayatınızda gerginlik ve stresle başa çıkmak, ilişkilerinizde duygu ve düşüncelerinizi rahatça ifade etmek, beden-zihin-ruh bütünlüğünü fark edip yaşam enerjinizi yükseltmek, büyüdükçe paylaşmak paylaştıkça dengenizi sağlamak mümkün.

Paylaştığımız meditasyon çalışmalarını deneyimlerken olgunlaşan bakış açıları ile sizlerde kendi yaşamınıza özel olarak renkli pencereler açacak ve böylelikle gündelik hayatınızda daha cesaretle, özgürce nefes almanın sevincini yaşayacaksınız.

Meditasyon ise bir zihin dinlendirme tekniğidir. Günümüzde iş hayatımızda ve günlük hayatta karşılaştığımız stresten kurtulmamızı sağlar. Günümüzde uyaranların fazlalığı, zihnimizin bu durmak bilmeyen döngüsünü içinden çıkılmaz bir hale sokuyor. Televizyon, internet, sosyal medya, haberler, arkadaşlar, mesajlar derken günün her saniyesi sayılamaz uyarana maruz kalarak geçiriyoruz. Bu da bünyemizde sürekli bir uyarılma hali ve devamlı stres, kaygı, endişe gibi duyguları ortaya çıkarıyor. 

Beden ile zihin arasındaki iletişim koptuğu için hiçbir şeyin farkında olmadan yaşamaya başlıyoruz. Meditasyon zihnimizi şu ana getirmek; nefesimize, bedenimize, duygularımıza odaklanmak için etkili bir yoldur. Meditasyon sayesinde meşgul ve yorgun bir zihinden, sakin ve odaklı bir zihne geçebiliriz.

Programın Yararları/Kazanımlar: 

 

1.     Farkındalık: Herkes için farklı bir yol vardır ve bu yol yalnızca o kişi tarafından bulunabilir ve deneyimlenebilirdir. Farklılığımızın bir egosal durumdan daha çok doğal bir olgu olduğunun da ifadesidir bu aynı zamanda. 

2.     Zihinsel Dönüşüm: Meditasyon, nefes teknikleri, yemek alışkanlıkları, bedensel gevşeme gibi teknikler, zihinsel dönüşümlerin sonrasında olmazsa olmaz çalışmalar olacaktır

3.     Mutluluk ve Pozitif Tutum: Meditasyon yapmaya başladıkça zihniniz gereksiz ve olumsuz düşüncelerden arınmaya, bedeniniz daha sağlıklı olmaya ve ruhunuz daha huzurlu olmaya başlar. Araştırmalar, yoga yapan insanların yoga yapmayanlara göre hayata daha pozitif baktıklarını, daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürdüklerini göstermiştir