TAI CHI

Stresin 21. yüzyılın önde gelen meslek hastalığı olduğu ve diğer faktörlerden tek başına daha fazla kayıptan sorumlu olduğu tahmin edilmektedir.

Daha önce hiç olmadığı kadar çalışan stresi, kurumsal verimlilik ve rekabet gücü üzerinde büyük bir drenaj olarak tanınmaktadır. Verim azalması, devamsızlık, sağlık sigortası masrafları, direk tıbbi harcamaların önüne geçmek için yapılan yatırımlar değerlendirilirken Amerika ve Avrupa’da şirketler, işyerinde sağlıklı yaşamı teşvik etmek için yapılan yatırımlarda %300'e kadar geri dönüş elde ettiklerini belirtiyorlar.

Kurumsal Sağlık ve Sportif aktiviteler tüm işletmelerin uzun vadeli canlılığı için şarttır. Kurumsal Sağlık ve Zindelik Programlarının, sağlık bakım maliyetlerini, devamsızlığı ve iş görmeyi azalttığını böylece verimliliği artırdığını kanıtlamıştır.

Günümüzün iş dünyasında, bir şirketin hızla adapte olma ve değişime cevap verme yeteneği, karlılığını ve pazar payını doğrudan etkilemektedir. Hızlı bilgi alışverişi, yöneticilerin problemleri değerlendirmesini ve giderek daha kısa zaman kısıtlamaları altında karar vermelerini gerektirir. Rekabet üstünlüğünü korumak için, bir şirketin yönetici ve çalışanları; iç sakinliğin farkındalığını geliştirirken, fiziksel ve zihinsel gerginliği fark etme, serbest bırakma ve üstüne gitme gibi ek becerilerle güçlendirmeye çalışmalıdır.

Bu becerileri geliştiren, iyi eğitilmiş bir karar verici ya da çalışan karmaşık ve yüksek baskı olan iş dünyasında, iş ortamında içsel olarak sakin, uyanık ve sağlam kalmayı başarır

Tai Chi veya Taichichuan, geleneksel Çin disiplini, ruhu olduğu kadar vücudu da güçlendirecek bir dövüş sanatıdır. Herkesin yaşından, cinsiyetinden veya sağlığından bağımsız olarak yararlanabilir. Araştırmalar düzenli uygulama ile genel sağlığınızı iyileştireceğinizi ve stres seviyenizi azaltacağınızı göstermektedir. Tai Chi, koordinasyon, denge ve esneklik için mükemmel bir alıştırmadır. Tai Chi, hareket halindeki bir meditasyon gibidir.

Çalışanlarınızın sağlık, sağlıklı yaşam, daha iyi ekip çalışması ve stresi azaltmalarına yardımcı olmak için mükemmel bir yol olan Tai Chi sınıfı sunun. Bu, çalışanlara birbirleriyle daha iyi çalışmalarını, ilişkilerini geliştirmelerini ve  farklı bir bağ kurmalarını sağlar.